5 טיפים לשמור על חניכיים בריאות

בריאות הפה היא אחד מהדברים הכי חשובים שיש וצריך להקפיד עליו בכל יום. מעבר לצחצוח השיניים שלכך מחנכים אותנו מילדות, יש לשמור גם באופן קפדני על בריאות החניכיים שלנו שחשובות לא פחות. מכיוון שלא רבים מודעים לחשיבות של שמירה על החניכיים, רבים גם לא יודעים כיצד לעשות זאת. אם גם אתם מבולבלים מהנושא, הגעתם למקום הנכון. קבלו חמישה טיפים לשמירה על בריאות החניכיים שלכם.

טיפ מספר 1 – צחצוח נכון

אז כן, כמו שלימדו אתכם מאז שהייתם קטנים, צחצוח נכון של השיניים הוא הטיפ המנצח לשמירה על בריאות הפה. אבל כיצד הוא משפיע על בריאות החניכיים? ובכן, צחצוח חזק מדי, עם מברשת אגרסיבית, באופן תדיר הוא אחד הגורמים הבולטים למחלת נסיגת חניכיים. לכן, חשוב להקפיד על צחצוח נכון.

טיפ מספר 2 – חוט דנטלי

נכון, גם פה אנחנו לא מחדשים יותר מדי. אין אחד שלא היה מבסוט אחרי שהשיננית או רופא שיניים החמיאו לו ואמרו שרואים שהוא משתמש בחוט דנטלי. וזו אכן לא סתם מחמאה. שימוש יום יומי ויסודי בחוט דנטלי יעזור לכם לשמור על בריאות חלל הפה ולמנוע מחלות חניכיים.

טיפ מספר 3 – תזונה נכונה

הקפידו על תזונה נכונה ואכלו מאכלים שתורמים לבריאות החניכיים שלכם. מוצרי חלב, תה, תפוחים ושתייה מרובה של מים יעזרו לכם לשמור על חניכיים בריאות.

טיפ מספר 4 – הקפידו ללכת לרופא שיניים

אין ספק שהליכה באופן קבוע אל רופא שיניים תעזור לכם באופן משמעותי לשמור על בריאות הפה שלכם באופן כללי ועל בריאות החניכיים בפרט. מחקרים רבים בדקו והוכיחו כי הליכה אל רופא שיניים באופן קבוע מורידה באופן משמעותי את הסיכון לחלות במחלות חניכיים ובאופן כללי שומרת על בריאות הפה.

טיפ מספר 5 – תפסיקו לעשן

אם אתם מעשנים, עוד אחת מהסיבות הרבות מאוד למה כדאי להפסיק לעשן, היא בריאות החניכיים שלכם. העישון, בנוסף לכל הנזקים הרבים שהוא גורם לגוף האדם, משפיע על כמות הויטמין סי שיש לנו בגוף מה שגורם לסיכון לחלות במחלת חניכיים לעלות באופן משמעותי.

5 טיפים לשמור על חניכיים בריאות

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם את:

הצטרפו לדיוור שלנו ותישארו תמיד מעודכנים!

דילוג לתוכן