עשה זאת בעצמך: ככה תנקו את הספה בקלות עם חומרים ביתיים

ניקוי ספות זו עבודה לא פשוטה, בעיקר אם לא עושים אותה נכון. לא סתם אנשים רבים מתפתים פשוט להזמין חברה שתגיע ותנקה עבורם את כל הלכלוך והכתמים. אנשים רבים גם נוטים לחשוב שאין דרך בעזרת חומרים ביתיים לנקות את הכתמים בספה ושמוכחרים להזמין חברה שתגיע עם מכשור ייחודי. אנחנו כאן כדי לנפץ את כל הסטיגמות ולהגיד בפה מלא – אפשר לנקות בקלות את הספה עם חומרים ביתיים. בואו ללמוד כיצד.

לפני שמתחילים – בודקים

רגע לפני שאתם מתחילים לשפוך את חומרי הניקוי שיש אצלכם בבית, חשוב לעצור ולקרוא את התווית שיש על הספה. ממש כמו שיש תוויות על בגדים שמספרות מאיזה חומר הבגד עשוי וכיצד מומלץ לכבס אותו, גם לספות שלנו יש תווית שמספרת לנו כיצד ניתן לנקות את הספה מבלי להרוס אותה.

מה כל אות אומרת?

אוקיי, אז מצאתם את התוויות ואתם לא ממש בטוחים מה היא אומרת? נסביר בקצרה. אם כתובה האות w, משמע שניתן לנקות את הספה בעזרת מים וכל חומר ניקוי יעשה את העבודה. האות s, מסמלת את העובדה שלא כדאי לנקות עם מים את הספה. ניתן להשתמש בחומרי ניקוי שלא צריך עבורם מים. אם על הספה שלכם כתובות האותיות s ן – w, תוכלו להשתמש גם עם מים וגם בלי. 

נקו את הספה

לאחר שהבנתם מה סוג הבד וכיצד ניתן לנקות אותו, נסביר את שלבי הניקוי. במידה ויש לכם בעל חיים, תתחילו בניקוי הפרווה שלו מהריפוד. לאחר מכן, המשיכו את הניקוי הראשוני ובצעו שאיבה יסודית בעזרת שואב אבק. הכינו את חומר הניקוי שקניתם ורססו אותו בעדינות על הספה, בלי יותר מדי נוזלים. במידה ויש לכם כתמים עקשניים ביותר, ניגש להבריש בעזרת מברשת עדינה או ספוג את האזור על מנת להסיר את הכתם, כמובן שבזהירות ובעדינות על מנת לא לפגוע באותו אזור. לבסוף, נגבו היטב את הספה וחכו בסבלנות עד לייבוש מלא על מנת שהרטיבות לא תייצר כתמים חדשים.

עשה זאת בעצמך: ככה תנקו את הספה בקלות עם חומרים ביתיים

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם את:

הצטרפו לדיוור שלנו ותישארו תמיד מעודכנים!

דילוג לתוכן