סובלים מאטופיק דרמטיטיס? אתם לא לבד. אלו 4 טיפים להתמודדות עם התסמינים

עור יבש, גירוד ואדמומיות הם רק חלק מהתסמינים עמם יש להתמודד כחלק ממצב עור כרוני בשם אטופיק דרמטיטיס. הסיבות למצב דלקתי זה אינן ברורות עד היום בעולם הרפואה והטריגרים להופעתו נעות בין חשיפה לטקסטיל מגרה, אלרגיות למזון והפרעות מתח וחרדה. לצד חוסר הבהירות הקיים בסיבה להופעת התסמינים, יש בהחלט כמה צעדים שניתן לעשות ולהקל על הופעת התסמינים בשגרה.

שמירה על לחות העור

בין אם מדובר ביובש וגירוד המופיעים על גבי הפנים או על הידיים – שמירה על לחות העור תסייע לתחושת הגרד המעיקה ולמראה הכללי של העור. שימוש בג'ל לחות מרוכז לעור יבש, או מסיכת בד ללחות והרגעת העור יכולות לחולל פלאים במראה ובמצב העור. שמירה על לחות וגמישות העור חיונית.

הימנעות מבדים וחומרים מגרים

בגדי צמר, חומרי ניקוי, תכשירי טיפוח עם בישום והרשימה עוד ארוכה – כל אלו עלולים להחמיר את מצב העור. בגדים נושמים מכותנה ובחירה בתכשירים טבעיים עם תמציות צמחים מרגיעות הם בחירה אידאלית בשלב זה. לבישת בגדים צמודים או שימוש בבישום לא מתאים עשויים לגרום להזעה ולחסימה של נקבוביות העור ומכאן – להחמרה בתסמינים.

מקלחות קצרות ופושרות

שמירה על שגרת היגיינה הכוללת מקלחות בטמפרטורה פושרת לזמן קצוב יכולה לתרום רבות להתמודדות עם אטופיק דרמטיטיס. שינויים פתאומיים בטמפרטורת הגוף בכניסה ויציאה ממקלחת חמה גורמת לעור לאבד לחות באופן מוגבר ולגרום לו להיסדק. כאשר נקודת המוצא של העור היא יובש וגרד מלכתחילה, מומלץ לשים לב לכך. 

שימוש בתכשירי רחצה המותאמים לאטופיק דרמטיטיס

תכשירים שאינם מותאמים למצב העור, עלולים להחמיר את התסמינים. בחירה בג'ל רחצה טיפולי המותאמים לעור רגיש ויבש הם אלו שיעשו את ההבדל. אם התסמינים מופיעים אצל תינוקות – התאמת ג'ל הרחצה הכרחי לעורם. כמו כן, סבון מוצק לעור מחוספס ומתקלף יכול להקל על התהליך.

ייבוש זהיר של העור

בכל מגע של העור עם מים – מומלץ לייבש את העור מיד לאחר הפעולה. כדי לא לפגוע בעור הרגיש ולהחמיר את התקלפות העור, ייבוש בתפיחות עדינות עדיף מאשר שפשוף המגבת היבשה על העור הרטוב. 

אם גם אתם סובלים מאטופיק דרמטיטיס, אנחנו בקמדיס מזמינים אתכם לקבל ייעוץ חינם מהמומחים שלנו. אנו מתמחים בפתרונות לבעיות של אקנה ואקזמות אחרות, עור אדמומי או יבש, קרקפת יבשה, בעיות עור, גרד, פסוריאסיז ועוד. 

מלאו את הפרטים הבאים לייצירת קשר עם המומחים של קמדיס:


תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם את:

הצטרפו לדיוור שלנו ותישארו תמיד מעודכנים!