מהם שמנים אתריים ומתי כדאי להשתמש בהם?

לאחרונה אנחנו שומעים יותר ויותר על טיפול באמצעות ארומתרפיה ושמנים אתריים, אבל לרובנו הגדול, אין מושג מה זה אומר. מה הטיפול מציע? מתי כדאי להשתמש? מה הסכנות? ממה צריך להיזהר? איך משתמשים באופן נכון בשמנים? כל אלה שאלות חשובות שחובה לדעת לפני שמתחילים את השימוש בשמנים אתריים.

ארומתרפיה, שמנים אתריים והקשר ביניהם

ארומתרפיה היא שיטת טיפול באמצעות ריח. בעבר, הטיפול מתבסס בעיקר על הרחה של ריחות שונים אך כיום התפתחו שיטות נוספות כמו מריחת שמנים אתריים. שמנים אתריים מופקים מחלקים שונים בצומח, החל מהשורשים ועד הזרעים. כל חלק בצמח יכול להפוך לשמן. השמנים נשמרים בבלוטות מיוחדות בצמח העוזרות לו לשמור על עצמו מפני מזיקים. השמנים מכילים בתוכם רכיבים פעילים שונים. השמנים האתריים המוכרים ביותר הם שמן עץ התה, שמן אקליפטוס ושמן רוזמרין.

מתי כדאי להשתמש?

שמנים אתריים שונים, מציעים פתרונות לבעיות שונות. אך כמעט לכל בעיה נפוצה שיש בגוף האדם, ניתן למצוא פתרון באמצעות שמן אתרי כזה או אחר. למשל, כדי להקל על שרירים כואבים, תוכלו להשתמש בשמן מנטה או בשמן ארניקה. לשיפור מראה העור, תוכלו להשתמש בשמן ורדים. שמן לבנדר יעזור לכם להקל על גירודים, עקיצות וכוויות. כמובן שאלו רק דוגמאות וחשוב מאוד להתייעץ עם מומחה בתחום לגבי השמן המתאים ביותר עבורכם.

ממה צריך להיזהר?

חשוב לזכור ששמנים אתריים הם מאוד חזקים ולכן חשוב להבין לעומק כיצד להשתמש בהם כמו שצריך, על מנת לא לגרום נזק. את כל השמנים האתריים צריך לדלל בשמן נוסף כמו שקדים למשל. ישנם קבוצות שהשימוש בשמנים אתריים אסור להם כמו חולי דיאליזה. בנוסף לכך, לא כל השמנים מותרים לשימוש בזמן הריון ויש לברר לפני השימוש האם ניתן בזמן הריון להשתמש באותו שמן. ישנם שמנים שלאחר השימוש בהם החשיפה לשמש אסורה, וישנן עוד הגבלות שחשוב מאוד להעמיק בהן לפני השימוש

התייעצו עם איש מקצוע לפני השימוש

שמנים אתריים יכולים לעזור לכם להקל ולשפר מצבים בריאותיים שונים וזו דרך נפלאה וטבעית לרפא את הגוף, אך יחד עם זאת חשוב לזכור שהשימוש בהם מותנה בהנחיות קפדניות וחשוב להיות מודעים לכך.

מהם שמנים אתריים ומתי כדאי להשתמש בהם?

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם את:

הצטרפו לדיוור שלנו ותישארו תמיד מעודכנים!

דילוג לתוכן