חימום תת רצפתי – חם בבית, חם בלב

ימי החורף הקרים בארץ אינם רבים, אך כאשר מגיע גל קור – הוא נותן את כל כוחו. המזגנים, התנורים ומפזרי החום עובדים בבתים בישראל שעות נוספות, ואנו מגיעים לצריכת שיא של חשמל בכל חורף מחדש. אך האם ידעתם שישנה מערכת חדישה ומתוחכמת, המחממת את הבית בצורה מיטבית, בטוחה ובריאה יותר עבור בני המשפחה ואף אסתטית בהרבה? חימום תת רצפתי הוא הדיבור החדש היום בכל בית בישראל. 

מהו חימום תת-רצפתי?

חימום תת רצפתי הינו מערכת צינורות שנמצאת מתחת לרצפה. ישנן שתי שיטות פעולה למערכת זו – באמצעות חשמל או מים.
כאשר מדובר במערכת הפועלת עם מים – עוברים מים אשר מחוממים לרוב דרך גוף חימום שנמצא מחוץ הבית, אשר מחממים את הרצפה, ועל ידי כך גם את הבית עצמו. החום עובר מגוף החימום דרך צינורות אל כל חללי הבית בהם מונחת רשת הצינורות התת רצפתיים.
כאשר מדובר במערכת שפועלת על ידי חשמל – מותקנים צינורות אשר מתחממים על ידי מערכת חשמלית ומפזרים חום בכל חללי הבית.

מהם היתרונות בחימום תת-רצפתי?

חימום תת רצפתי מעניק לנו יתרונות מגוונים, במספר היבטים, בין אם כלכליים ובטיחותיים ובין אם אסתטיים.

בשיטת המים- באמצעות משאבות חום, המים שנמצאים בטמפרטורה נמוכה מתחממים. כיום זו הדרך היעילה לחימום ביתנו ולא פחות חשוב מכך – הזולה ביותר במדינת ישראל. המערכת מבטיחה לנו את בטיחות דיירי הבית, מאחר והיא נמצאת מתחת לרצפה. אין לנו שום סיכונים של גזים רעילים או חוטי חשמל שיסתובבו חשופים בבית.

בשיטת החשמל – זו זולה יותר משיטת המים, שקט ופשוט להפעלה. מעבר לכך, אנו שומעים רבות על אסונות שקורים כאשר מכסים גופי חימום שונים בשמיכה או כאשר נשארים דולקים לאורך זמן ללא השגחה. המערכת לחימום תת רצפתי אינה גלויה לעין, וכך הופכת לבטוחה ביותר בשוק. יתרון אחרון הוא האסתטיות שבמערכת. מאחר והמערכת נמצאת מתחת לרצפות, היא סמויה מהעין ומשאירה לכם מקום פנוי על התקרה והקירות בבית.

מהם החסרונות בחימום תת-רצפתי?

כמו בכל מערכת, יש יתרונות וחסרונות. החיסרון העיקרי במערכת הזו הינו שכבר בשלב תכנון הבית או במהלך שיפוץ, יש צורך להתקינה. בשונה ממזגן או מפזר חום שאפשר לקנות ולהתקין בכל רגע, החימום התת-רצפתי מותקן מתחת לרצפה, מה שדורש היערכות מראש ותכנון קפדני. בנוסף, המערכת יקרה יותר לעומת פתרונות לחימום הבית אשר משווקים כיום.

מהם מחירי התקנת המערכת?

כאשר מדובר על התקנת מערכת החימום החשמלית, הסכומים נמוכים משמעותית  מאשר מערכת החימום על בסיס מים. הסכומים נעים בין 120 ל-160 ₪ למטר רבוע, וזה לא כולל את עלות ההתקנה של ווסת הטמפרטורה, שתלויה במספר הקומות ומספר החדרים בבית – מאחר ובכל חדר נדרש ווסת.

כאשר מדובר על התקנת מערכת החימום על בסיס מים, המחירים נעים בין 200-230 ₪ למטר רבוע. מומלץ לחפש באינטרנט מתקינים מוסמכים, עם ותק וניסיון עשיר – שכן זוהי מערכת יקרה וחיונית בכל בית.

לסיכום

מערכת החימום התת-רצפתי תהפוך את חייכם לכל כך פשוטים – שלא תאמינו שלא שמעתם עליה קודם לכן. מהבלתי נראות שלה שהופכת את הבית למרהיב יותר, ועד השמירה על ביטחונכם ובני ביתכם – זוהי המערכת המושלמת. ובנוסף לכל, החימום שהיא מציעה איכותי וחסכוני יותר מכל גוף חימום אחר שתמצאו. אז אם אתם לקראת שיפוץ גדול או במהלך בניית בית חדש – אתם כבר יודעים מה המהלך הבא שלכם.

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם את:

הצטרפו לדיוור שלנו ותישארו תמיד מעודכנים!

דילוג לתוכן