בחרתם בחברת הדברה? כדאי שתבחרו בחברת הדברה ירוקה

אם אתם מחפשים פתרון הדברה טוב יותר לאיכות הסביבה כזה ששומר עליכם, על בעלי החיים שלכם וכן, גם על המדביר, כדאי שתבחרו בחברת הדברה שמבצעת הדברה ירוקה. במאמר הקצר נסקור עבורכם מדוע כדאי לבחור הדברה ידידותית לסביבה או אחת כזאת שפחות מזיקה לסביבה וכיצד לבחור את האפשרות הטובה ביותר עבור הצרכים שלך.

למה לבחור בחברת הדברה ירוקה

מהי הדברה ירוקה? 

חברת הדברה ירוקה (למשל כמו מזיקיס) היא חברה שהמדבירים בה מבצעים שימוש בשיטות ומוצרים בעלי השפעה שלילית מינימלית על הסביבה. הכוונה לזה שחומר ההדברה כמובן שאינו מכיל זרחן אורגני או חומרים אסורים נוספים והפתרונות בראש ובראשונה יכללו שימוש מופחת עד כמה שניתן בחומרי הדברה כלל. הדברה ירוקה שכזאת כן יכולה להתאים ולשמש הן למגורים והן לנכסים מסחריים ואף למקומות פראיים כמו גני חיות.
כמה שיטות הדברה ידידותיות לסביבה כוללות שימוש במלכודות, איטום חריצים בקירות, הסרת מזון המושך מזיקים, שימוש בטורפים ואויבים טבעיים ועוד.

 היתרונות של הדברה ידידותית לסביבה – טביעת רגל פחמנית

ישנם יתרונות רבים לבחירת הדברה ידידותית לסביבה עבור הבית או העסק שלכם. יתרון אחד הוא שזה יכול לעזור לך להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלכם (מדברים על טביעת רגל פחמנית לא מעט ב 2023).
יתרון נוסף הוא ששיטות הדברה ידידותיות לסביבה לרוב יעילות יותר משיטות מסורתיות, מכיוון שהן מכוונות לשורש הבעיה במקום רק לטפל בתסמינים. בנוסף, הדברה ידידותית לסביבה משתמשת לעתים קרובות בכימיקלים פחות רעילים, מה שטוב יותר לבריאותכם, לבריאות הילדים שלכם, בעלי החיים שלכם וכן, גם לבריאות המדביר.

כיצד לבחור חברת הדברה ירוקה?

ראשית ניטור – ממה בדיוק אתם סובלים?

לפני שתוכלו לבחור את הדברה ירוקה המתאימה לבית שלכם, עליכם לזהות עם איזה סוג של מזיקים אתם מתמודדים.
ברגע שתדעו אילו מזיקים גורמים לבעיות בביתכם, שתפו את המדביר במזיקים (על ידי שליחת תמונה או תיאור המזיק) ויחד נוכל להתאים לכם את ההדברה הידידותית המתאימה ביותר עבורכם.

ישנן מגוון דרכים לזהות מזיקים בבית. ייתכן שתוכל לראות אותם בעצמך (זה למעשה המצב הגרוע ביותר), או שתבחינו בנזק שהם גרמו (למשל נזק במשקוף אם מדובר בטרמיטים, כרסום האבוקדו אם מדובר במכרסם). הדרך הסימפטית יותר לדעת שיש מכרסמים בבית היא לא לראות נזק ולא לראות אותם, אלא לראות את הסימנים שהם משאירים מאחוריהם כמו צואה, ביצים וכו'. 

אם אתם לא בטוחים איזה סוג של מזיקים יש לכם, דבר ראשון אנו נמליץ לכם לתאר בפנינו מה אתם כן רואים. האם אתם רואים נקודות שחורות כמו כתמים על המיטה? (סימן לפשפשי מיטה) האם אתם רואים גללים בארון מתחת לכיור? (סימן למכרסמים ) וכו'. 

בנוסף ישנן כמה דרכים שאתם יכולים לנקוט כדי לצמצם את המזיקים. ראשית, נסו לזהות את האזור הכללי בו פעילים המזיקים (לרוב זה יהיה סלון – מטבח, האמבטיה או חדר השירות).
שנית, חפשו סימנים נפוצים לסוגים ספציפיים של מזיקים (למשל, פשפשים משאירים אחריהם כתמי דם קטנים על הסדינים). לבסוף, התייעצו עם מדביר מקצועי שיוכל לעזור לכם לזהות את המזיק ולהמליץ על אפשרויות טיפול.

בחר שיטת הדברה

ברגע שאתם כבר יודעים ומבינים עם מה אתם מתמודדים – עכשיו נותר רק לבחור את הדרך לטפל בבעיה. קיימות מגוון סוגים של הדברות (אורגניות, טבעיות, ירוקות וכו') ויחד עם המדביר קבעו איזה סוג של הדברה תרצו. הדבר יהיה תלוי בהאם אתם צריכים לצאת מהבית? האם אין לכם אפשרות כזאת של יציאה מהבית? האם ישנו תינוק שרק נולד? או שאתם בדרך לשבוע בחו"ל (ואז ניתן להשתמש בחומרים יותר "מסוכנים") וכו'. יחד עם המדביר, המצב שלכם בבית והמזיקים תוכלו לקבל את ההדברה הייעודית הטובה ביותר עבורכם.

לדוגמה, אם נמלים זאת הבעיה, מעבר לריסוס הסטנדרטי נשתמש בפיתיונות מורעלים (כאלה שהן יקחו לקן וירעילו אותו מהשורש). אם מכרסמים זאת הבעיה בדירה שלכם מעבר למיקום מלכודות נכון נסיר אוכל מתחרה שיש לכם בבית (כמו סלסלת האבוקדו במטבח) וכו'. 

באיזה תכשירי הדברה משתמשים אצלי בבית?

עצה שלנו, אל תסמכו על המדביר – קחו אחריות על החומרים בהם משתמשים אצלכם בבית. לפי חוק התווית מותר להשתמש בתכשירי הדברה לפי מה שרשום בתווית בלבד, לכן בקשו מהמדביר את שם החומר בו הוא הולך לרסס ו\או את תווית חומר ההדברה – קראו אותה (שם כתוב הכל – בעברית פשוטה) ותוכלו לוודא שהמדביר פועל כחוק. אם יש לכם בעלי חיים, אישה בהריון בבית או תינוקות זוחלים הדבר חשוב פי כמה – במידה ולא רוב חומרי ההדברה לא יגרמו להרעלה אך עדיין היו מודעים לתהליך. 

הדברה ירוקה – סיכום 

הדברה ידידותית לסביב, בשם הנוסף שלה הדברה ירוקה היא דרך מצוינת לשמור על ביתכם נקי ממזיקים מבלי להשתמש בכימיקלים מסרטנים (דמות הזרחן האורגני וחומרים נוספים).
כדי לבחור את ההדברה הירוקה המתאימה לביתכם, בדקו יחד עם המדביר את סוג המזיקים שיש לכם בבית, מה תהיה תוכנית הפעולה ובאיזה תכשיר הדברה בנוסף לפתיונות לא רעילים (מלכודות רגילות, מלכודות דבק, ג'ל וכו') המדביר הולך להשתמש. 

אצלנו במזיקיס בריאותכם חשובה לא פחות מהצלחת ההדברה – לכן חשוב לנו לשתף אתכם גם בחומרי ההדברה שייושמו בפועל, גם באיך עליכם להכין את הבית ובעיקר באיך להתנהג בתום ההדברה. 

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם את:

הצטרפו לדיוור שלנו ותישארו תמיד מעודכנים!