איזה אופניי הרים יתאימו בדיוק בשבילכם?

אחד מענפי הספורט המתפתחים בארץ בשנים האחרונות הוא רכיבה על אופנים. ניתן לראות את ההתלהבות הגדולה מהענף כמעט בכל יום ובכל אזור בארץ בצידי הכביש, במסלולי שטח ובמירוצים. אם גם אתם החלטתם להצטרף לחגיגה ואתם מחפשים אופני הרים שיתאימו בדיוק בשבילכם, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נעזור לכם לבחור את זוג האופניים שיגרמו לכם לא לרצות להפסיק לפדל.

כמה דברים לפני שמתחילים

לפני שנדבר לעומק על הקריטריונים לבחירת אופני הרים, חשוב לזכור משהו. אופניים זו הוצאה לא זולה בכלל מצד אחד אבל משתלמת ביותר אם עושים אותה נכון. לכן, חשוב לא לקפוץ מעל הפופיק ולקנות אופני הרים שאינן מתאימות עבורכם רק בגלל שהן נחשבות לטובות או כי הן הכי יקרות. חשוב לקנות את הזוג שיהיה הכי נח עבורכם ומשם, אם תרצו לחדש ולהתקדם, תמשיכו הלאה. אז איך בוחרים אופני הרים?

על שלושה דברים ההחלטה עומדת

כאשר ניגשים לקניית אופני הרים, אנחנו צריכים לשאול את עצמו שלוש שאלות מרכזיות. הראשונה היא מה סגנון הרכיבה שלי. זה קשור לאיפה אתם רוכבים בארץ, האם אתם רוכבים מתחילים או מנוסים, ולכמה זמן תרצו את האופניים האלו לפני שתחליפו אותן. אופני הרים בחברות שונות ובדגמים שונים, מתאימים לשטח שונה ולכן חשוב להגדיר מראש היכן אתם הולכים לרכב רוב הזמן. 

השאלה השנייה היא מה התקציב שלי. כמו שאמרנו בהתחלה, אין סיבה ללכת סתם על האופציה הכי יקרה רק כי היא הכי יקרה אך מצד שני, אם אתם יודעים שאתם מעוניינים לעשות קנייה אחד שתהיה איכותית ותשמר לאורך שנים רבות זו גם אמירה ושיקול שצריך להילקח בעת בחירת האופניים.

השאלה השלישית היא  כיצד אני רוצה שהמושב שלי יהיה. שיכוך מלא וזנב קשיח הם כנראה מושגים שמוכרים לך אם אתה מתעניין בעולם הרכיבה. כאשר ניגשים לקנות אופני הרים, במיוחד מתחילים בתחום שאולי עוד לא יודעים מה הם מעדיפים, חשוב להתנסות ולהבין מה היתרונות ומה החסרונות של כל אחת מהאופציות[ על מנת לבחור את המושב שיהיה לכם הכי נח.

איזה אופניי הרים יתאימו בדיוק בשבילכם?

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? בטוח שתאהבו גם את:

הצטרפו לדיוור שלנו ותישארו תמיד מעודכנים!

דילוג לתוכן